Marcin Szczur z ramienia Stowarzyszenia KUKIZ'15 został powołany do Rady Programowej Polskiego Radia Rzeszów S.A. VI kadencji . Marcin Szczur to mieszkaniec powiatu krośnieńskiego, zawodowo związany z branża inżynierii ropy i gazu, członek Stowarzyszenia Naukowo-Technicznego Inżynierów i Techników Przemysłu Naftowego i Gazowniczego. W 2014 roku kandydował na wójta gminy Chorkówka startując jako kandydat niezależny.

Rada Programowa jest organem opiniodawczym i sprawozdawczym mającym na celu weryfikacje działań zarządu nadawcy publicznego jakim jest w tym przypadku Radio Rzeszów. Funkcja członka rady jest funkcją społeczna. Rady składają się z 15 osób, które rekomendują partie polityczne (10 osób), a także organizacje i stowarzyszenia (5 osób). Zadaniem członków rad programowych publicznej radiofonii i telewizji jest reprezentacja społecznych interesów i oczekiwań związanych z działalnością programową. Rady maja tez obowiązek do przedstawiania swoich opinii w procesie uzgodnień planów programowo-finansowych.

Marcin Szczur będzie piastował funkcje członka rady przez okres czteroletniej kadencji.

Dodaj komentarz

1. Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.
2. Komentuj. Nie obrażaj.
3. Wszelkie komentarze zamieszczone tutaj nie są weryfikowane przez administratora i są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii, a także nie może być z nimi utożsamiany.

Kod antyspamowy
Odśwież